top
  • cesky
  • slovensky
  logo    
 
Rezervácia ubytovania
   
Ubytovanie
Dátum od:
 
Dátum do:
 
   
Počet osôb:
   
Vaše údaje:
Oslovenie:
Meno*:
Priezvisko*:
Ulica*:
Mesto*:
PSČ:
Štát:
Telefón*:
E-mail:
Poznámka:
   
Údaje označené hviezdičkou sú povinné *. Ak sa Vám neozveme do 2 hodín, kontaktujte nás telefonicky: +421 908 784 608 Dagmar Hroncová
   
ubytovanie Podhajska
 

Termální koupaliště

Termální koupaliště Podhajská má silně mineralizovanú léčivú vodu. Od roku 1973 bol navŕtaný v hĺbke 1900m geotermální pramen, kde vyrástol komplex s celoročnou prevádzkou. Pozostáva z dvoch velkých sedacích bazénu s termální vodou, dvoch plaveckých bazénu 25 m, detského bazéna, sportových ihrísk, detského areálu a solárií. V súčasnosti probíha rekonstrukce termálního koupaliště (vizualizace projektu).

Termální voda má na ústí vrtu teplotu 83 °C a výdatnost 50 l za sekundu. Svojou tepelnou kapacitou napr. prevyšuje tepelní kapacitu všech pramenu v Karlových Varech. 
V sedacích bazénoch je silne mineralizovaná voda s obsahom 6,69 g katiónu a 11,024 g aniónu v 1 litru podobná morské vode. Zhoduje sa s analógiou vody z Mŕtveho mora.

Léčivé účinky vody z Podhajské sa projevují u lidí s problémami pohybového ústrojenství a u lidí s problémami dýchacích cest a kožných ekzémov, ktoré dnes postihují takmer tretinu obyvatelstva.

Partner ubytování Podhajská

 
bottom