top
  • cesky
  • slovensky
  logo    
 
Rezervácia ubytovania
   
Ubytovanie
Dátum od:
 
Dátum do:
 
   
Počet osôb:
   
Vaše údaje:
Oslovenie:
Meno*:
Priezvisko*:
Ulica*:
Mesto*:
PSČ:
Štát:
Telefón*:
E-mail:
Poznámka:
   
Údaje označené hviezdičkou sú povinné *. Ak sa Vám neozveme do 2 hodín, kontaktujte nás telefonicky: +421 908 784 608 Dagmar Hroncová
   
ubytovanie Podhajska
 

Termálne kúpalisko

Termálne kúpalisko Podhájska má silne mineralizovanú liečivú vodu. Od roku 1973 bol navŕtaný v hĺbke 1900m geotermálny prameň, kde vyrástol komplex s celoročnou prevádzkou. Pozostáva z dvoch veľkých sedacích bazénov s termálnou vodou, dvoch plaveckých bazénov 25 m, detského bazéna, športových ihrísk, detského areálu a solárií. V súčasnosti prebieha rekonštrukcia termálneho kúpaliska (vizualizácia projektu).

Termálna voda má na ústí vrtu teplotu 83 °C a výdatnosť 50 l za sekundu. Svojou tepelnou kapacitou napr. prevyšuje tepelnú kapacitu všetkých prameňov v Karlových Varoch.
V sedacích bazénoch je táto silne mineralizovaná voda s obsahom 6,69 g katiónov a 11,024 g aniónov v 1 litri podobná morskej vode. Zhoduje sa s analógiou vody z Mŕtveho mora.

Liečivé účinky vody z Podhájskej sa prejavujú u ľudí s problémami pohybového ústrojenstva a najmä u ľudí s problémami dýchacích ciest a kožných ekzémov, ktoré dnes postihujú takmer tretinu obyvateľstva. Výborné výsledky v liečbe týchto ochorení dosahuje aj liečebný ústav pre deti s týmto tzv. dermo-respiračným syndrómom v susednej obci, ktorý deťom poskytuje denne vaňové kúpele v obci Podhájska.


Areál dáva možnosti individuálnej aj kolektívnej rekreácie tak v lete, ako aj v zime. V posledných rokoch sa zvýšil záujem aj o zimné kúpanie! Priemerná denná návšteva je 300 osôb, cez soboty a nedele až 800 osôb za deň. Otváracia doba termálneho kúpaliska Podhájska pre letnú a zimnú sezónu.

 
bottom